MANDULA PETRA NotWorthy

TOVÁBBI KÉPEK A KÉPEK MENÜBEN

ADATOK:

Születési idő: 1978. január. 17
Kedvenc verseny: Roland Garros, Olimpia, Melbourne
Hobbi: mozi, barátok
Kedvenc film: Van aki forrón szereti
Kedvenc együttes: sokféle zenét szeretek (U2, Matchbox20)
Kedvenc könyv: Exodus, Quo Vadis
Kedvenc étel: székely káposzta, rántott sajt
Kedvenc ital: ananászlé
Kedvenc ország: Ausztrália, Magyarország
Kedvenc parfüm: Channel Alure

SIKEREI
Mandula Petra teniszező Magyarország első számú játékosa a világ talán egyik legnézettebb sportágának. A nemzetközi porondon is folyamatosan felülmúlja önmagát és versenytársait.
Mandula Petrának 1999-ben sikerült bekerülnie a világ legjobb 100 játékosa közé, ami minden sportolónak egy bűvös határ. Amikor 1999-ben Petrának az első két Tour-eseményen sikerült az első két körön túljutnia (Budapest és Tashkent), a harmadik sao pauloi versenyen már a negyeddöntőig jutott. Miután ezekhez az eredményekhez sikerült hozzácsatolnia 3 ITF Circuit győzelmet, beteljesült az első kívánsága, a 98. helyezést mondhatta Petra magáénak az év végén. Ez a helyezés a kemény munka és kitartás által teljesülhetett be.
Az első 100-ba jutásnak köszönhetően a 2000-es évben már mind a 4 Grand Slam tornán részt tudott venni. Petra élt is ezzel a lehetőséggel, ugyanis a Roland Garros-on eljutott a második fordulóig.
A 2001-es év csúcspontja a Roland Garros negyeddöntő volt. Petra az első magyar játékos, aki a selejtezőből indulva érte el ezt az eredményt. A 2001-es év végén már a 62-ik helyen állt, és egyre közeledett a következő állom határ, ami az első 50 legjobb játékos közé jutás volt.
A 2002-es évben az idényt egy negyeddöntővel kezdte Canberrában majd az Ausztrál Open-en eljutott először a második fordulóig. Indian Wellsben is sikeresen hozta a formáját. Az egész évben stabilan teljesített, ami lehetővé tette, hogy megőrizze az első 100 közötti helyezését.
A 2003-as év végén a világ 40-ik helyezettje lett, ami úgyszintén a kitartásnak, a kemény munkának és folyamatos, magas szintű teljesítménynek köszönhető. Ez a professzionális hozzáállás további sikereket hoz Petrának és azon partnereknek, akik együttműködési lehetőséget látnak vele.
A 2004-es év meghozta Mandula Petra számára eddigi legjobb ranglistáját (30) és nem kisebb skalpokat gyűjtött be, mint Jelena Dokic és a volt világ első Jennifer Capriati.
Petra rövid időn belül a világ egyik legismertebb magyar sportolója lehet. A WTA Tour versenyeit több mint 29 országban rendezik hétről-hétre, 11 hónapon keresztül. A 2005-ös évben a világ vezető tévéállomásain (pl. Eurosport, ESPN, FOX, stb.) 825 meccset közvetítenek és összességében 1600 műsor órát, terveznek. A professzionális marketing a WTA Tour játékosoknak egész éves média megjelenést biztosít.
Mandula Petra egyszerre biztosít egy cégnek nemzetközi és hazai megjelenést és ismertséget. Személyiségének összetevői, amelyek önmagukba foglalják Petra sikerének titkát, sok sikeres cég tulajdonságait hordozzák magukban.

AJÁNLÓ:VELVET CIKK: Petra nem vetkőzik
2005. január 21. 10:14

Sztárchat Petrával(az első két kérdés az enyém)


KAPROS ANIKÓ: NotWorthy

8418460kapros

TOVÁBBI KÉPEK A KÉPEK MENÜBEN

ADATOK:

Születési ido: 1983. november 11.
Születési hely: Budapest
Édesapja Kapros Attila, anyukája Kéry Anikó

SIKEREI:

Kapros Anikó négy éve írta be magát a magyar tenisz történetébe, amikor tizenhat évesen kétszeres ausztrál junior bajnok lett. (egyesben és párosban is)

Gyerekkor a Bahama-szigeteken

Kapros Anikó édesanyja, Kéry Anikó az 1972-es müncheni olimpián bronzérmes lett tornában, édesapja szintén tornász. A szülok sokat éltek külföldön, több országban dolgoztak artistaként. Anikó gyerekkorában kezdett teniszezni, elso edzoje édesapja, Kapros Attila volt. A rendszeres sportolás akkor sem szakadt meg, amikor hosszabb idore a Bahama-szigetekre költöztek. Hazatérve Anikó beiratkozott az Ady Endre Gimnáziumba, de a teniszezés miatt nem sok ideje volt az iskolapadban ülni. Tanulmányait máig magánúton végzi.

Kétszeres junior ausztrál bajnok

Anikó akkor írta be magát a magyar tenisz történetébe, amikor 2000-ben, tizenhat évesen kétszeres ausztrál junior bajnok lett egyéniben és párosban. Ilyen eredményt soha nem ért még el hazai teniszezo. Hazatérését követoen Berényi János, a Magyar Teniszszövetség elnöke egymillió forintra szóló jelképes csekket adott át Anikónak, jelezve, hogy támogatják további karrierjét. Természetesen a szüloktol is rengeteg anyagi áldozatot követelt egy világszínvonalú teniszezo felnevelése. "Néhány éve lányunk tenisz pályafutására tettük fel az életünket. Hogy mennyit költöttünk eddig erre? Hát néhány Mercedes árát biztosan. Hogy ez visszajön-e valamikor, az másodlagos volt a számunkra" - mondta édesapja egy interjúban.Anikó további eredményei igazolták, hogy érdemes volt a befektetés. Bár az azóta eltelt négy esztendo alatt voltak ugyan kisebb hullámvölgyei Anikónak, de az mégis bebizonyosodott, érdemes folytatnia, képes tartósan a legjobb száz teniszezo közé kerülni.

ROLAND GARROS 2002:

Egészen a 3.fordulóig menetelt.Legyőzte az első fordulóban a belga világsztárt JUSTINE HENINT!!!.

WIMBLEDON 2003:LEGYŐZTE SHAUGHNESSYT

Anikó 19 éves korában játszott eloször felnottként a wimbledoni fotáblán, ahová a selejtezo három meccse után jutott. Bejutott a legjobb 32 közé. "Néhány eredménytelen hónap után végre formába lendültem, megerosödtem, ismét magabiztos lettem. Eszembe sem jutott, hogy kieshetek, csak a játékra, s nem a neves ellenfélre figyeltem. A szakírók persze meglepodtek, mert azt kérdezték a gyozelmeim után, hogy hány füves pálya van Magyarországon" - mesélte Anikó.

AUSTRALIAN OPEN 2004:

ANIKÓ egészen a legjobb 16-ig menetelt(ez eddigi legjobb grand slam szereplése)Legyőzte például a hazai Stosurt és a 3.fordulóban a honfitársát Mandula Petrát,döntő játszma 10-8!!!-ra.Ez a meccs összes energiáját felemésztette,a nyolcaddöntőben esélye sem volt a kolumbiai Zuluaga ellen.


CZINK MELINDA: NotWorthy

 

TOVÁBBI KÉPEK A KÉPEK MENÜBEN.

ADATOK:

SZÜLETETT:Budapest,1982 október 22.

SZÉKHELY:Delray Beach Florida

178cm magas,súlya:62kg

Balkezes!!! két kézzel üti a fonákot

EDZŐJE:Veres Nándor

EGYEBEK:

Kedvenc virága a sárga rózsa:)AL Pacino és Robert de Niro a kedvenc színésze,a magyar kajákat szereti főleg amit anyuja készít,kedvenc könyve A Gyűrűk Ura,a filmek közül a Mátrix című filmért rajong,a tenisz mellett az úszás a kedvenc hobbija,kedvenc országa pedig Olaszország.

SIKEREI:

2000-ben debütált Pécsett egy ITF tornán.14 ITF Tornagyőzelmet aratott mindezidáig.Élete során 1 WTA döntőt játszott 2005-ben Canberrában,illetve 1 negyeddöntőt Helsinkiben.2004-ben részt vett az olimpián Athénban.Fed Kupa csapattag.Legjobb Grand Slam szereplését a US OPENen produkálta 2003-ban amikor a 3. fordulóig jutott.


GUBACSI ZSÓFIA: NotWorthy

TOVÁBBI KÉPEK A KÉPEK MENÜBEN

ADATOK:

SZÜLETETT:Budapest,1981 április 6.

173cm magas,58kg

Jobbkezes(két kézzel üti a fonákot)

1999 áprilisától profi

EDZŐJE:Door Attila

EGYEBEK:

Szülei egy hotelt igazgatnak.Kedvenc filmje a Dirty Dancing(Patrick Swayze).Van egy bernáthegyi kutyája(Fanny).Kedvenc árosai:New York,Bali,Párizs.

SIKEREI:

2001-BEN Casablancán WTA tornagyőzelmet aratott!!!2002-ben Portóban elődöntőbe jutott,míg 2002-ben Casablancán negyeddöntős volt.6 ITF tornagyőzelem fűződik a nevéhez.FED-KUPA csapattag.2001-ben a Garroson egészen a 3. fordulóig jutott(a selejtezőből indult!!)ott Serena győzte le.


SZÁVAY ÁGNES: NotWorthy

TOVÁBBI KÉPEK A KÉPEK MENÜBEN.

ADATOK:

SZÜLETETT:1988.12.29.Kiskunhalas

Magassága/testsúlya: 172 cm/60 kg

Ütôfogása: jobbkezes (kétkezes fonákkal)

EGYESÜLET:VASAS SC

EDZŐ:HORNOK MIKLÓS,BOCSKAI JÓZSEF,ILLYÉS BÉLA

KEDVENC BORÍTÁS:KEMÉNY

SIKEREI:

2*ES ITF TORNAGYŐZTES,7*ES MAGYAR BAJNOK,AUSZTRÁL OPEN 2. JUNIOR EGYESBEN ÉS PÁROSBAN,A LEGNAGYOBB MAGYAR REMÉNYSÉG.

TENISZ.HU INTERJÚ

(2004. 11. 12.)Hogyan kerültél kapcsolatba a tenisszel?
- Nagyon szerettem a labdajátékokat már egészen kiskoromban is. A szüleim imádják a sportot, hobbi szinten teniszeztek. Én anyukámmal kezdtem el játszani, hat éves koromban. Soltvadkerten, ahol laktunk, volt egy nálam idősebb srác, aki Kecskeméten teniszezett. Játszottunk egy meccset és legyőztem. Az edzője, Ujhidy Zoltán megnézte a játékomat és tehetségesnek talált, így ott kezdtem el edzeni, de öt évvel később a lehetőségek hiánya miatt anyukámmal és a húgommal felköltöztünk Budapestre, hogy komoly elhatározással itt folytassam a teniszezést. Kuharszky Zoltán segítségével sikerült a Talentum Tenisz Centrumba bekerülni, ahol Barátosi Levente és Gattyán Kriszta voltak az edzőim. Most többen át fogunk igazolni a Vasashoz, ahol egy jó "elit" csapat van kialakulóban. Szerettem a Talentumot, sajnálom is egy kicsit, hogy el kellett jönni, de remélem, hogy a felkészülés és a hangulat szempontjából is jobb lesz itt.

Milyen sikeres teniszezőnek lenni?
- Sokszor nem könnyű, de én szeretem ezt az életformát, erre tettem fel az életem. Majdnem mindennap vannak edzéseim, nem sok időm jut másra, ezért nagyon sok mindenről le kell mondanom. Most egy magániskolában vagyok magántanuló. Szerencsére itt tekintettel vannak arra, hogy én versenyszerűen teniszezek, de így sem könnyű, mert a tanulásra kevés időm jut és mindig sok a lemaradás. Általános iskolába még rendesen jártam ezért most egy kicsit hiányzik az osztályközösség is. Ha van szabadidőm, általában Soltvadkertre szoktam hazamenni, vagy a barátaimmal mindenféle programot csinálunk, viszont például bulizni nem nagyon lehet, mert az a tenisz rovására menne. Kicsit furcsa, hogy amíg nekem edzéseim vannak, addig tudom, hogy más korombeliek kikapcsolódhatnak, de én választottam ezt az életet, örülök, hogy teniszezem, és büszke vagyok az eredményeimre.
Akárhogy nézzük, magasan kiemelkedsz a magyar utánpótlás mezőnyből.
Szerinted mi az, amitől, Te vagy a legjobb?
-Úgy gondolom, hogy aki valóban jó akar lenni, annak nagyon komolyan el kell határoznia magát arra, hogy teniszező lesz. Nagyon fontos az akaraterő a felkészüléshez és egy mérkőzés közben is. Jól felépített edzéstervem van, illetve minden mérkőzésre a legjobb taktikát igyekszünk megtalálni az edzőmmel. Nem nagyon érdekel, hogy mások mit gondolnak, én magamnak szeretnék bizonyítani, magamért küzdök. Talán azért vagyok én a legsikeresebb a magyar utánpótlás mezőnyben, mert a tenisz jelenti a legtöbbet az életemben.

Milyen egy átlagos edzésed? Mi az edzésterv?
-Most például alapozó időszak van. Ilyenkor csak kondi edzések vannak naponta kétszer, de van amikor úgynevezett integrált edzéseink vannak aminek az a lényege, hogy a futást, sprintelést váltjuk a teniszezéssel. Versenyekre felkészüléskor pedig főleg tenisz szokott lenni különböző partnerekkel, vagy technikai edzés az edzővel. A legfontosabb, hogy mindig keményen kell dolgoznom, és arra kell figyelnem amit éppen csinálok.

Ha egy valakit ki kellene emelni, ki az, aki a legtöbbet tette eddig a sikereidért?
- A szüleim, egyértelműen. Nagyon nagy áldozatot hoztak azzal, hogy anyukámmal és a húgommal felköltöztünk Budapestre azért, hogy jobb körülmények között edzhessek, apu pedig a bátyámmal Soltvadkerten maradt, így hetente csak egyszer van együtt a család. A szüleim mindig, mindenben támogatnak. Örülnek annak, hogy teniszezek, de saját magam miatt játszom, nem ők hajtanak ebben. Egyébként a húgom is teniszezik és a saját korosztályában ő is az élmezőnyben van.

Grand Slam tornákra is sikerült már eljutnod. Milyen volt ott játszani?
-A Grand Slameken egész más a hangulat, mint a többi versenyen. Mi fiatal teniszezők is ugyanolyan figyelemben részesülünk, mint a felnőttek, mindenhova kísérgetnek, kiszolgálnak. Nagyon jók a körülmények, együtt lehetünk a "nagyokkal", és érezni lehet, hogy a teniszrajongók figyelme ezekre a nagy versenyekre összpontosul. Legközelebb januárban az Ausztrál Open-en indulok. Nagyon várom, mert Ausztráliára is kíváncsi vagyok.

Ki a legjobb páros partnered?
-Nikola Frankova. Ő egy nagyon aranyos cseh lány, vele lettem harmadik idén a US Openen. Jól szervál, jól röptézik és jól kiismertük már egymást. Imádok párost játszani, de persze az egyéniben jobban lehet bizonyítani és jóval népszerűbb is.

Hova kerülnek a megnyert összegek?
-A pénzügyeket a menedzserem kezeli. Én a díjazásoknak csak egy részét kapom meg, de minden költségemet ő állja.

Ki a kedvenc teniszeződ, példaképed?
-Andre Agassi és Steffi Graf, mert mindketten hosszútávon az élen tudtak maradni és nagyon szép eredményeket értek el. Mindketten nagyon ügyesen játszanak, példaértékű akaraterővel. Az új játékosok közül Roger Federert szeretem, a zsenialítása miatt.

Rengeteg helyre eljutottál már. Melyik ország, város tetszett a legjobban?
-Már kétszer is voltam Kanadában, egy nagyon szép kisvárosban Montreal mellett. Ez az egyetlen hely, ahol családnál voltunk elhelyezve, volt idő a várost is megismerni. Ott minden nagyon nyugodt, minden rendezett és különleges a hely atmoszférája.

Milyen kapcsolatot tudtál kialakítani a külföldi versenytársakkal?
-A legtöbb versenyzőt már ismerem és kialakultak jó barátságok is. Ez egy nagy "család", akikkel jó a négy Grand Slam tornán összefutni, és ezt mindig nagyon várom. A múlt héten például Kínában voltam pár versenyen, ahol nagyon jó volt a hangulat, közös programokat szerveztünk, így a távollét is elviselhetőbb.

Előny a fiúknál, hogy teniszezel?
- Nem hiszem, hogy előny lenne egy fiúnál, hogy teniszezem, mert pont emiatt nem nagyon tudnék vele törődni. Talán csak annak lehet ez fontos, aki szintén szereti a sportot. Barátom nincsen. Jó lenne, ha lenne valaki mellettem, viszont azért nem hiányzik, mert tudom, hogy nem tudnék rá elég időt fordítani.

Mi a véleményed a hazai teniszéletről?
- Szerintem itthon a teniszezési lehetőségek nem túl jók, nincs jó szervezés, kevés a jó klub, a jó edző és hiányzik a pénz is. Szerencsére nekem meg van oldva a felkészülésem, teljeskörű, szervezett programot kapok. Magyarországon több támogatásra lenne szükség ahhoz, hogy a fiataljaink fel tudják venni a versenyt a külföldi kortársaikkal. Külföldön minden sokkal szervezettebb - lehetne erről példát venni.

Mit tanácsolsz azoknak, akik most akarnak elkezdeni itthon teniszezni és szeretnének olyan sikeresek lenni, mint Te?
-Szeressék a sportot, legyen kitartásuk, elszántságuk. Egy meccs közben pedig alegfontosabb,
hogy mindig higgadtnak kell maradni, az elejétől kezdve, végig koncentrálni kell.

Mik a terveid a jövőre?
-Minél jobb eredményeket akarok elérni és szeretnék majd a legjobb 10 közé jutni a WTA ranglistán.

ORIGO INTERJÚ(2005 FEBRUÁR 1.):

Szávay Ágnes kevés híján megismételte Kapros Anikó öt évvel ezelőtti bravúrját: bejutott az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság junior döntőjébe (egyesben és párosban is), s bár mindkét fináléban meg kellett elégednie az ezüstéremmel, az új esztendő első nagy magyar sportsikere mégiscsak a 16 éves soltvadkerti lány nevéhez fűződik. A Vasas másodikos gimnazistája már idehaza nyilatkozott szenzációs melbourne-i szerepléséről.

"Bár csupán a viadal tizenkettedik kiemeltje voltam, s valójában meglepetésre jutottam el a fináléig, igazán nem voltam elégedett a fehérorosz Viktorija Azarenka elleni döntő után. 6-2, 6-2-re kikaptam, s bár jóval szorosabb volt az összecsapás annál, mint amit a számszerű eredmény sejtet, szomorkodtam, mert meg akartam nyerni a versenyt. Rendszerint minden tornán ezzel a szándékkal lépek pályára, de nem hiszem, hogy egy sportolónak lehet más célja a végső győzelmen kívül" - emlékezett vissza a vasárnapi döntőre Szávay Ágnes.

- Már az elődöntő eredménye is óriási meglepetés volt, a második helyen kiemelt svájci Tímea Bacsinszkyt verte 6-2, 6-2-re. Ő nem magyar véletlenül?
- Ugyanúgy beszél magyarul, mint én vagy ön, a szülei is magyarok, de már kint született Svájcban. Különben szoros volt a meccs, legalábbis a gémeken belül.

- Akadt még egy pikáns eredménye, a második fordulóban állandó párospartnerét, a cseh Nikola Frankovát győzte le 6-0, 5-7, 6-4-re.
- Igen, kicsit furcsa volt, de hát a pályán nincs barátság. Egyébként ő is előttem állt a rangsorban, a hatodik volt, én meg a tizenkettedik. Hónapok óta roppant keményen edzettem, meg akartam nyerni a tornát, mint már említettem. Engem korántsem lepett meg a jó teljesítményem, már augusztusban, a US Openen is a tizenhat között voltam, s ott egy hazai versenyzőtől kaptam ki, bírói tévedések miatt. Párosban Frankovával elődöntőt játszottunk Flushing Meadow-ban. Wimbledon óta játszunk együtt.

- Félre ne értse, de öt éve, amikor Kapros ugyanezt a versenyt megnyerte, sokan azt hittük, hogy gyorsan a felnőttek között is a legjobbak közé kerül, aztán...
- Aztán mi történt? Be is került a legjobb száz közé, sőt, tavaly az 57. is volt. Én most összetenném a kezemet, ha belátható időn belül az 57. lehetnék a felnőttek között. Különben azt a célt tűztem ki magam elé, hogy a 2005-ös év végéig felkapaszkodjak a 150. helyig. Természetesen a felnőtt ranglistán. Meg kell jegyeznem: nincs igazán összefüggés a korosztályos és a felnőtt eredmények között, sok nagy sztár 22 éves koráig semmit sem hallatott magáról.

-- Hogyan alakult eddigi pályafutása?
- Édesanyám tanított meg teniszezni, otthon, Soltvadkerten, de aztán három év után Kecskemétre kezdtem járni, ott jobbak voltak a lehetőségek. Naponta ötven kilométert utaztunk oda, ötvenet vissza, de gyorsan megszoktam. Aztán 13 évesen felköltöztem édesanyámmal és Blanka húgommal - aki öt évvel fiatalabb nálam, és szintén teniszezik - Budapestre. A Talentum TC-ben folytattam, Gubacsi Zsófi klubtársaként, Hornok Miklós edző keze alatt, majd idén januárban átigazoltam a Vasasba.

- És mi lett a család másik felével?
- Édesapám és Levente bátyám, aki most 18 éves, otthon maradt Soltvadkerten, velük a hétvégeken találkozunk. Bizony, áldozatokkal jár az, ha valaki vidéki és komoly teniszező akar lenni. Őszintén szólva dr. Simon János segítsége nélkül nem is bírná a család anyagilag a menedzselésemet.

- Hová jár iskolába?
- Magántanuló vagyok, másodikos a Novus gimnáziumban. Sajnos, lehet, hogy ezt a félévet már halasztanom kell, nem volt időm levizsgázni.

- Van példaképe?
- Graf és Agassi. A maiak közül - mert bizony lassan Agassi is a múlt része lesz - pedig Marat Szafin. Ő nem is annyira a példaképem, mint a kedvencem. És nem csupán a játéka miatt...

NS INTERJÚ(2005 FEBRUÁR):

Az ember azt gondolná, hogy a bűbájos mosoly mögött olyan egyéniség lakozik, aki nem ismeri a rosszkedv kifejezést. Igen ám, de a profi sportoló többek között arról ismerszik meg, hogy egy-egy fontos mérkőzés elveszítését követően "eszi magát", keresi a válaszokat a miértekre - no meg arról, hogy néhány óra vagy nap után lezárja a történteket, és inkább előre tekint.
Egy lépés a hírnév felé vezető úton

"Magam alatt voltam, mérhetetlen szomorúságot éreztem mindkét döntő után, de most már tényleg azt mondom, fantasztikus eredményt értem el Melbourne-ben. Bár boldogabb lennék, ha legalább az egyiket megnyertem volna - mondja a Grand Slam-torna előtti héten egy korosztályos versenyen párosban, a cseh Nikola Franková oldalán bajnoki címet szerző Szávay Ági, akinek az Australian Openen egyesben és párosban is Viktorija Azarenka, a fehéroroszok 15 esztendős kiválósága okozta a vesztét. - El kell fogadnom, hogy így alakult. Különben is, mind a két címmérkőzés közben éreztem - igaz, csak a vége felé -, hogy ez bizony nem az én meccsem. De így is nagyon boldog vagyok, el sem tudom mondani, hány ember gratulált idehaza, szinte egyfolytában csörgött a telefonom."
Híres lett, de legalábbis ismert magyar sportoló. És erre büszke, hiszen önerőből csinált végig mindent, hétéves kora óta a legjobb akar lenni. Amikor felvetjük neki, hogy az elmúlt években úszóklasszisunk, Kovács Ágnes érdemelte ki a nemzet Ágija titulust, még be sem fejezzük a kérdést, máris mondja: "Igen, én is az egész ország Ágija szeretnék lenni. Tudom, ennek érdekében rendkívül jó eredményekre, kiegyensúlyozott teljesítményre van szükségem, de úgy érzem, képes vagyok erre."
Külföldi túrák, nyaralás nélkül

Majdnem mindenről lemond azért, hogy ezt azálmát meg is valósítsa. A 16 éves lányok a gimnáziumban töltik idejük nagy részét, készülnek a különböző dolgozatokra, válaszút elé állítja őket az élet, és nem járják be a fél világot, nem dolgoznak annyit egyetlen ügy érdekében, mint egy felnőtt. Szávay Ági rengeteget dolgozik, és nagyon úgy fest, hogy határozottsága, elszántsága nem kopik. Felnőttként gondolkodik, szépen fogalmaz, sugárzik belőle az őszinteség.

Hogy szerencséje van? Valószínűleg igen. Tanárai például mindenben segítik, elnézik neki, hogy második gimnazista létére akkor vizsgázzik, amikor arra ideje van. Semmilyen akadályt nem görgetnek az útjába. Más esetében is ez volna a normális - de ebben az országban sajnos túl sok az irigy, féltékeny ember. Ebből a szempontból (is) alighanem gyógyíthatatlan a társadalmunk, holott a "gyógyszer" ingyen van: mindenki foglalkozzon saját, illetve szerettei ügyeivel. Szávayék irigyei sem lennének így kevesebbek, sőt! "Sokan azt hiszik, hogy nyaralni megyek, amikor külföldön van versenyem - de újabban csak mosolygok, ha ezt hallom. Hogy őszinte legyek, nem tudom megszámolni, hány országban jártam eddig pályafutásom során, mindenesetre már az összes földrész megvolt, Ausztrália éppenséggel először. Nem mondom, láttam ott néhány szépséget, érdekességet, például az állatkertben cápákat, de elsősorban versenyezni mentem oda. Soha sincs időm megismerkedni az adott ország kultúrájával, nevezetességeivel, jobb híján a repülőúton szoktam kikapcsolódni, olyankor általában könyveket olvasok. Pedig korábban nem is szerettem olvasni."

Dacára annak, hogy profikarrierje voltaképpen még el sem kezdődött, áhítattal beszél arról is, milyen életet szeretne kialakítani a pályafutása befejezését követően. "A teniszből keresett pénzt szeretném majd befektetni, hogy a családomnak mindent meg tudjak adni - többek között ez is motivál a teniszpályán."

Mindig kinőtte a saját korosztályát

Volt honnan elsajátítania az érettebb gondolkodást, hiszen kivételes tehetségéből adódóan rendre nála idősebbekkel volt körülvéve, a saját korosztályát ugyanis kinőtte. Hogy mit hoz a jövő a számára, azt persze senki sem tudhatja, maradjunk tehát annyiban: a következő két esztendőben eldől, merre vezet Szávay Ágnes útja.